CNN Türk’te Çocuk İstismarı

CNN Türk’te yayınlanan ‘Şirin Payzın ile Ne Oluyor?’ programına katılan yazar Vahdettin İnce geceye damgasını vurdu. Küçük yaştaki çocukların da evlenebileceğini sözleriyle destekledi. 18 yaşından küçük çocukların evlenmesi bir cinsel istismardır.
Vahdettin İnce “başka kültürlerde oluşmuş algılar evrensel hukuk olarak dayatılıyor. Öyle bir şey yoktur, 18 yaş falan, kanunen böyle bir sınırlandırma getirilmiş olabilir ama bu doğru değil. Neden 18 yaşına kadar beklesin ki?” diyerek çocuk istismarını savundu. İnce, 13 yaşındaki bir çocuğun da evliliğinin kabul edilebilir olduğunu ifade etti.
“Bizim kültürümüzde reşit olmak ile Avrupa’da reşit olmak aynı değildir. Bizde reşit olmak kız çocuğu için muayyen halleridir, erkek çocuğu için ihtilam durumudur. Toplum değerlerini göz önünde bulunduracaksan yasayı buna göre kurarsın” diyerek de saçmalamada boyut atladı.

Bir önceki yazımız olan Bu Mamada GDO Çıktı! başlıklı makalemizde gdo çıkan bebek maması, gdolu mamalar ve ülker hero baby gdo çıktı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın