Yılancı Burcu Özellikleri

Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü, tekrar bir açıklama yaptı. Yeni yapılan bir açıklama gibi gösterilen bu açıklama aslında bu açıklama 2008 yılında yapılan bir açıklamaydı ve yeniden basında yer aldı. Üniversite, Güneş’in günümüzde 1 yıl boyunca hizasında bulunduğu burçlar ve burçlara geldiği tarih aralıklarını yeniden hesapladı.

Burçların gün aralıklarının farklılaşmasıyla pek çok kişinin burcu değişti. Gökbilimciler “Dünya, dönme ekseni hareketi nedeniyle 30 derece batıya kaydı. Dolayısıyla günümüzde burçlar, artık eski tarihlerinde değil” açıklamasında bulunurken, yeni hesaplamaya göre Başak burcu 44, Akrep burcuysa 6 günü kapsadı.

Gökbilimciler, 2 bin yıl önceki ‘Tetrabiblos‘ adlı astroloji kitabında tanımlanan takım yıldızların (burçlar) günümüzde eski bölümlerine karşılık gelmediğini savundu. Hesaplamayla sayıları 12 olan burçlara da yeni bir burç olan “Yılancı Burcu” eklendi.

Yılancı Burcu Doğum Tarihleri ?

29 Kasım- 17 Aralık arasında doğanlar artık  “Yılancı” ismini duyunca, soğuk geldiği için de kimse yılancı olmak istemiyor doğrusu.

Yılancı Burcu Özellikleri Nedir ?

Sessiz ve etkileyicidirler.  Hiç bir hedefe direk gitmezler. İşlerini dolaylı yollardan hallederler. Yılancı insanı ile anlaşmak ya da ona yaklaşmak bile yeterince zordur. İlişki kurulması oldukça zor bir karaktere sahiptir.  Problem çözmek istemez kaçmayı tercih eder.  İnsanları etkilemeye çalışmak en önemli işidir.

Yılancı Burcu Kadını Özellikleri

Güvenli ortamları sever, güvene ihtiyaç duyar.tembeldir, kendisini geliştirmek yerine hazıra konup, kendini geliştiren bir erkek arar. Tutkulu bir kadındır. Toplumsal kurallara verdiği önem, hırslı olmasına rağmen,çalışkan değil ve zekasını tam olarak kullanmayı sevmez. Ama etrafında entellektüel olarak görünür. Öyle sanılması da hoşuna gider.

Yılancı Burcu Erkeği Özellikleri

Nazik ve stratejiktir.Herkese nasıl davranması gerektiğini bilir. Aşka düşkün ve yoğun bir şekilde duygusallık yaşayan bir adamdır. Çok ilerleyemez korkaktır.Kolay güvenmez. Zenginleşmek ister ama çok istikrarlıdır.

Yılancı Burcu Olumlu Özellikleri: 

Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var, Sıcak kanlı, Para sahibi olur. Duygulara önem verir.

Yılancı Burcu Olumsuz Özellikleri: 

Tembel. Kendine düşkün. Statik. Sıkıcı. Yeterince esnek değil. Orijinalite eksikliği, inatçı. Alıngan.

İşte Yılancı burcu olan ünlüler:

Azra Akın, Woody Allen, Ludwig van Beethoven, Walt Disney, Mark Twain, Kirk Douglas, Frank Sinatra, Jane Fonda, Mehmet AIi Birand, Zeki Müren, Winston Churchill, Gustave Flaubert, Edith Piaf, Merve İldeniz, Tülin Şahin, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu, Ediz Hun, Güzide Kasacı, Sertab Erener, Onno Tunç, İbrahim Kutluay.

Yeni burç takvimi:

Oğlak: 20 Ocak-16 Şubat

Kova: 16 Şubat-11 Mart

Balık: 11 Mart-18 Nisan

Koç: 19 Nisan-13 Mayıs

Boğa: 13 Mayıs-21 Haziran

İkizler: 21 Haziran-20 Temmuz

Yengeç: 20 Temmuz-10 Ağustos

Aslan: 10 Ağustos-16 Eylül

Başak: 16 Eylül-30 Ekim

Terazi: 30 Ekim-23 Kasım

Akrep: 23 Kasım-29 Kasım

Yay: 17 Aralık-20 Ocak

Yılan: 29 Kasım-17 Aralık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir