Yaşanmış Bir Aldatma Hikayesi

Severek evlenmiş olan çiftlerin birbirini aldatmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Herkes aldatır ama benim eşim beni aldatmaz, diyosanız yine yanılıyorsunuz.

aldatma hikayesi

Aldatma davranışı ilişkilerin sona ermesinde önemli bir etkendir. İlişkilerde var olan sadakatin yok sayılması, askıya alınmasıdır. Bu durumda sadakatsizlik duygusal ilişki, cinsellik, idare etme ve hayali ilişki olarak dört bölüme ayrılır. Duygusal ilişki öncesinde sevgi ve aşkla başlar, ardından cinsellikle devam eder. Eğer ki ilişkide sadece cinsel bir bağ varsa duygu çiftler için pek önemli değildir. Bu tür durumlar genelde kaçıngan bağlanan kişilerde görülür. O yüzden ilişkilerde sadece cinsellik söz konusuysa bağlanma stilleriniz hakkında da çalışmanız gerekebilir. İdare etme durumu ise kişinin bir nevi zaman geçirmesidir. Duygusal anlamda kendisini yalnız hissetmemek için ortaya koyduğu bir davranıştır. Hayali eş ise internet aracılığıyla telefonda seks içerikli konuşma, mastürbasyon vs. gibi durumlar olarak ifade edilir

Duygusallığın olmadığı, tek gecelik cinsel ilişki ve birden fazla cinsel ilişkiyle ortaya çıkan aldatmadır. Bu tür durumlar genelde uzun süreli evliliklerde ortaya çıkar. İkinci olarak cinsel bir beraberliğin olmadığı, flörtleşmenin olduğu aldatılma çeşididir. İnternetin daha fazla kullanılması ve insanların birbirlerine ulaşmasının daha da kolaylaşması bu duruma daha fazla neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir