Yalan Dünya Finale Gidiyor

Kanal D’de yayınlanan Yalan Dünya dizisi uzun süredir ortalıkta görünmüyordu. Dizinin takipçileri ne olduğunu çok merak ettiler. “Yalan Dünya bitti mi? Bitecek mi?” derken Gülse Birsel’den bir basın açıklaması geldi:

90 bölümdür seyrettiğiniz Yalan Dünya’nın finalini yılbaşı gecesi yapmayı planlıyorduk. Ancak yeni reyting sisteminin cilveleri ve dizinin yüksek maliyeti sebebiyle, Kanal D ile konuşarak bu tarihi biraz daha erkene çekmeye ortaklaşa karar verdik. Birkaç haftaya veda edeceğiz.
Bu kadar uzun zaman ekranda kalma fırsatını çok az dizi yakalıyor. Kanal yetkililerinin söylediğine göre, son dört sezonda başlayan dizilerden ömrü en uzun olanı Yalan Dünya. Bunun için, bize 90 hafta ilgi gösteren tüm seyircilerimize sonsuz teşekkürler. Bizim için daha önemlisi, sektörün şartları elverdiğince (Yılda 35 çarpı 120 dakika) her bölüm belli bir standardı düşürmeden finale kadar gelmekti. Umarım fena değildik.
Dizimiz çok sevildi ve konuşuldu. Birçok ödül aldı. İçinden çıkan karakterlerle reklam dünyasına katkıda bulundu bile diyebiliriz! Yalan Dünya bu popülaritesiyle bize coşku, gurur, kalp çarpıntısı vs dışında, 130 dakika çekmeye çalıştığımız günlerde isyan duygusunu da tattırdı! Ama genellikle çok heyecanlı ve eğlenceli zamanlardı.
Kanal D’ye bugüne kadar verdikleri destek için teşekkürler. Yeni reyting evreni bu yıl herkese çok gizemli sürprizler sunduğundan (!), finale doğru hikayeleri toparlayıp noktalama imkanı bulamadık. Sevdiğiniz karakterleri Yalan Dünya’nın kurmaca Cihangir’inde, hayalinizde yaşatmaya devam edin, ve kusurumuza bakmayın.
Çok tatlı bir uygulayıcı yapımcıyla, nefis bir yönetmenle, olağanüstü yetenekli oyuncularla ve harikulade bir kamera arkası ekibiyle çalıştığım için şanslı hissediyorum. Hepsine minnettarım.
Gupse’nin, Sarp’ın filmleri başlıyor. Necip’in filmi, Öner’in tiyatro oyunu yolda. Hasibe’nin, Haki’nin, Füsun’un, Seda’nın oyunları, Bartu’nun konserleri, Beyazıt’ın şovu devam ediyor. Onun dışında herkes artık biraz tatil, biraz iş güç…
Ben bir süre için daha sakin bir tempoya geçip, Hürriyet’deki yazılarıma devam edeceğim, oradan haberleşiriz.
Dördüncü sezonunda final yapmak üzere olan Yalan Dünya’dan sizin yanınıza güldükleriniz, bize de sağlam arkadaşlıklar kar kalacak.
Arayı açmayın!

Gülse Birsel

Dizi oyuncularından olan şovmen Beyazıt Öztürk de dizinin bitmesine tepkisini şov programında ifade etti. Dizinin bitmeye yaklaştığı zaten yayın saatinden de belli oluyor. Zira bu hafta yayınlanacak olan bölümü çarşamba günü saat 23.00’da başlayacak.

Maalesef bir dizi daha bitiyor. Yeni projelerde görüşmek üzere..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir