Tost Peyniri Tehlikesi!

Piyasada “Tost Peyniri” olarak satılan peynirlerin aslında ne olduğunu biliyor musunuz? Tost peyniri nasıl bir tanımlamadır? Ne kaşar peyniridir ne de bildiğimiz beyaz peynirdir. Aslına bakarsanız ne olduğu belli olmayan bir peynirdir. Lütfen gıda maddesi olarak tükettiğiniz ürünlerin ne olduğuna dikkat etmeden, incelemeden, içeriğini araştırmadan tüketmeyin. Hele ki çocuklarınızın tüketmesine asla izin vermeyin.

Tost peyniri nedir?
Tost peyniri paketlerinin üzerinde adından da anlaşıldığı gibi tost ekmeğinin arasından görünen peynir fotoğrafı vardır. Bunu gördüğünüzde hiç düşünmeden satın alabilirsiniz. Üstelik markası da o bilindik markalardan biri ise.. Sek, Torku, Sütaş, Mis gibi büyük markaların da Tost penyirleri satılmakta.
Bu peynirler, ikinci kalite veya firmaya iade gelen peynirlerin belli işlemlerden geçirilerek tekrar piyasaya sunulabilmesini sağlayan bir satış taktiğiyle satılmaktadır. İçindekiler kısmına baktığınızda peynir eritmede kullanılan kimyasal tuzların isimlerini görebilirsiniz. “Kaşar peyniri” üretiminde kullanılması yasak olan kimyasalların bu ürünlerde kullanılmasında bir sakınca görülmemektedir. Tadına baktığınızda da plastiğe benzer, tatsız bir ürün olduğunu göreceksiniz. Lütfen bu tür ürünlerden şiddetle kaçının.
Bu yazıyı mümkün olduğunca paylaşın ki herkes görsün ve bilinçlensin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir