Siyah Dolgu Kabusu

Birkaç yıl öncesine kadar beyaz dolgu nedir bilmiyorduk. Dişlere dolgu yapılması gerektiğinde siyah görünümlü “amalgam” adı verilen dolgular yapılıyordu. Bu dolgular civa içerdiği için “Sağlığa çok açıdan zararlı.” deniyor.

Siyah dolguya sahip olan kişiler çok miktarda asitli yiyecek ve içecekleri tüketirse dolgunun üst tabakasındaki koruyucu tabaka aşınıp zararlı olan tabakanın açığa  çıkmasına neden olur. Açığa çıkan zararlı maddeler, baş ağrısı başta olmak üzere birçok rahatsızlığa davetiye çıkarıyor. Yıllardır çözüm bulamadığınız saç mezoterapi sebepsiz bir baş ağrınız varsa sebebi dolgularınız olabilir.

Bilhassa hanımların hamile kalmadan önce bu dolgulardan kurtulması gerekli. Aksi takdirde bebeklerde otizme kadar gidebilir.

Kime sorsanız neredeyse hepsi en az 1 tane siyah dolguya sahip. Şimdi ağzında siyah amalgam dolgu taşıyanların istanbul saç ekim merkezleri ve fiyatları ne yapması gerekiyor ona bakalım. Siyah dolgular, damağa iğne yapılarak belli işlemlerle dişten çıkarılıyor. Bu çıkarma esnasında işlem düzgün yapılmazsa içerdiği civalar çözünebiliyor. Dişe saç ekimi sonrası süreç yapılan uygulamalar sırasında tükürük ve artık maddeleri vakumlayan cihazı iyi kullanmak gerekiyor. İşini doğru yapan bir hekim ile dolgulardan kurtulmanızı tavsiye ederiz.

Beyaz dolgunun ise bir yan etkisi bulunmuyor. Diş rengine yakın olduğu için de özellikle ön dişlerde tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir