Sirke Bulaşık Makinesini Bozar Mı?

Bazı önerilerle daha iyi temizlik ve hijyen sağlamak aynı zamanda da ekonomi sağlamak mümkün olabiliyor. Ancak bulaşık makinesine parlatıcı yerine limon tuzu veya sirke koymak su lekelerinden kurtulmanızı sağlayabiliyor. Parlatıcı tuz gözüne limon tuzu veya sirke koymanın makineye zarar verdiği ancak deterjan gözüne koymanın zararlı olmadığı da söylenmektedir. Peki sirke bulaşık makinesine zarar verir mi ?

sirke bulasik makinesini bozar mi

Beyaz sirke hem hijyen hem de temiz görünüm için içinizin rahat etmesini sağlayacak en doğal malzeme olarak düşünülüyor. Ancak makineye zarar verdiği de çokça duyulmaktadır. Parlatıcının camın parlamasını ve aşınmasını sağladığı bilindiği gibi sirkenin tam olarak da bu amaçları yerine getirmemesi de söz konusudur. Sirke bulaşık makinesini bozar mı diye sorulduğunda sirkeyi makinenin içinde bir kaseye koyarsanız zararsız olabilir.

Asitli sirkenin makinenin plastik parçalarını erittiği ve bu şekilde de zarar verdiği söylenmektedir. Bu konuda dikkatli olmak gerekmektedir. Normal temizlik ürünleri haricindeki maddeler yabancı madde olarak adlandırılır ve makinenize zarar verebileceği akıldan çıkmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir