Şırınga Çikolataya Dikkat!Şırınga çikolata tehlikesi
Görüntüsü itibariyle çocukları cezbeden çikolatanın kapağının çok küçük olması sebebiyle tehlikeye çok açık. Özellikle de okul kantinlerinde satışına yasak gelmelidir.

Ülke gündeminde dikkatleri çeken “şırınga çikolata” tehlike saçmaya devam ediyor. İlk olarak Ankara’da, ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal, okul kantininden aldığı şırınga şeklindeki çikolatanın kapağının nefes borusuna kaçmasıyla hayatını kaybetti.

Bir can kaybı da Diyarbakır’da yaşandı. 7 yaşındaki Umut Bilgi de aynı çikolatadan alıp yerken kapağının boğazına kaçması sonucunda hastanelik oldu ve 9 gün süren yaşam savaşını kaybetti.

siringa cikolata

Şırınga çikolatanın markası nedir?
BARMAR adlı bir firmaya ait olan çikolatanın içinde 60gr sıvı çikolata bulunuyor.

Kocaeli’deki fabrikanın sahibinden açıklama geldi:
“Ürünümüz Tarım ve Orman Bakanlığı’nın izni ile üretilmektedir ve birçok ülkeye ihraç edilmektedir. Üzerimize düşen ne var ise yapmaya hazırız, sorumluluğumuzdan kaçmayacağız. Avukatlarımız konuyu yakından takip etmeye devam ediyor. Bu üzücü olay çocuklarımızı teslim ettiğimiz okullarda ilk yardımı bilen hiç kimsenin olmadığını ortaya çıkarmıştır. Okulda öğretmenlerden bir kişi ilk yardımı bilmiş olsaydı belki çocuğumuz yaşıyor olacaktı. Okulun hemen karşısında sağlık ocağı olmasına rağmen olaya zamanında müdahale edilmediği ortadadır. Şirket olarak altını çizerek söylemek istiyoruz ki Adli Tıp raporları netleştikten sonra sorumluluğumuzun arkasında durarak, kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir