Silikon Yastık ve Yorgan Nasıl Yıkanır?

Kış mevsiminde bizi kurtaran yorganların temizlik ve dolaplara kaldırılma zamanı geliyor. Bahar temizliğinin yaklaşmasıyla birlikte yastık ve yorganların yıkama zamanı geldi. Yorganların yılda bir yıkanması gerekmektedir.

Silikon yorgan nasıl yıkanır ?
Özel programda yıkanmaları gerekir. 40 derecede yıkanmaları önerilir. Yıkarken makineye bir tenis topu da koyarsanız tüyler topaklanmayacaktır. Eğer ki üzerinde bir yıkama etiketi varsa buna dikkat ediniz. Emici oldukları için durulama sürecinin uzun olması ve deterjandan arınması oldukça önemlidir.

Silikon yastık nasıl yıkanır ?
Silikon yastıkların yıkanmadığını iddia edenler olsa da bu yastıklar kolayca ve korkmadan yıkanabilir. Silikon yorgan kaç derecede yıkanır ? Elyaf yastıklar 60 derecede yıkanabilir. Silikon yastıklar ise en yüksek 40 derecede yıkandığında silikona zarar vermeyecektir. Yıkama yapılırken dış kılıf çıkarılmalıdır. Yastık üzerinde herhangi bir yıkama talimatı varsa buna dikkat edilmelidir. Yıkandıktan sonra iyice durulanması deterjan kalmaması için oldukça önemlidir.

Yıkadıktan sonra kurutmaya dikkat etmeniz gerekecektir. Kurutma makinesi ile kurutacaksanız 60 derecelik bir sıcaklık uygun olacaktır. Direkt olarak güneşte kurutmamaya dikkat etmelisiniz. Kurutma süresinin uzun olması küf ve rutubet olmasına neden olacağı için bu süre en aza indirilmelidir. Bazı ürünlerde yalnızca kuru temizleme ibaresi olabileceği gibi bu ürünleri yıkanıp maceraya girmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir