Kuru Şampuan Nedir?

Gün boyu dışarıda olduğunuzda saçlar çok kirli ve cansız gözükebiliyor. Yoğun olduğunuz zamanlarda saç yıkamak oldukça zor olabilmektedir. Kirli saça şekil vermek de oldukça zordur. Artık saçınızı yıkamak için vakit bulamadığınızda hızlı bir şekilde sizi kurtaracak olan kuru şampuan ile tertemiz bir saça sahip olabilirsiniz. Kuru şampuan nedir ?

Kuru şampuanlar yağ emme özelliğine sahip olup gün içinde saçınızda oluşan yağlanmayı çok kısa bir sürede yok eder. Kolayca hacimlenen saç kolayca tarayıp şekil verilebilir. Bu şampuanların temizleme etkisi yoktur ancak temiz bir görünüm oluşması için faydalıdır.

 Kuru şampuan nasıl kullanılır ?

Saçı ıslatmadan uygulama yapabilirsiniz. Bir miktar ayırdığınız saçı alıp saç diplerini ortaya çıkardıktan sonra kuru şampuanı hafifçe sallayıp saç diplerine9-10 cm mesafeden uygulayabilirsiniz. Mesafe doğru ayarlanmalı ve çok uzak veya yakından püskürtme yapılmamalıdır.

Bu işlem sonrasında saçın dağılması ve saçın hacimlenmesi için saç diplerine masaj yapılmalıdır. İşlem sonrası saç hacimlenecek ve yağdan arınacaktır. İstediğiniz şekli kolayca verebilirsiniz. Gerçek anlamda çok büyük bir sorundan sizi kurtarabilecek bir melek gibidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir