Sakallı Kadın Conchita!

2014 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Avusturya’yı “Rise Like a Phoenix” isimli şarkıyla temsil etmiş ve birinci olmuştur. Asıl adı Thomas Neuwirth olan şarkıcı 6 Kasım 1988 tarihinde Avusturya’nın Gmunden şehrinde dünyaya geldi.

Böylesine ünlü bir şarkı yarışmasına eşcinsel olan Conchita Wurst’un katılıp ününe ün katmasının Avrupanın içine düştüğü ahlaki çöküntü olduğunu söyleyen Rusya bir daha Eurovision’a katılmama kararı aldı. Bu şarkıcı aslında ne kadın ne erkek. Yani tam bir karar verememiş gibi. Ne sakaldan vazgeçiyor ne de uzun saçlardan..

conchita-wurst-sakal

Sırbistan ve Bosna Hersek’i vuran sel felaketinin sorumlusu olarak da Wurst’u gösterdiler. Yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği felakete bir sorumlu arayan Sırbistan’da Kilise yetkilileri yaptıkları açıklamalarla gündem yarattı.

E.Novine.com’da yer alan ve İngiliz basınına da konu olan haberde kilise yetkilileri felakete “ilahi bir ceza” olarak nitelendirirken sebep olarak da Conchita’nın zaferini gösterdi.

Açıklamada “Bu sel bir rastlantı değil aksine bir uyarı” denilirken Allah’ın yağmurlarını insanları uyarmak için gönderdiği söylendi.

İşte sakallı ve sakalsız halleri

conchita-wurst-sakalsiz

conchita-wurst-sakalsizhali

sakallikadinsarkici

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir