Sağlık İçin Su İçin

Gün içinde birçok içecek tüketiyoruz ancak hiçbiri suyun yerini tutmuyor. İçtiğimiz içeceklerde su bulunsa da bu vücudun ihtiyacı olan su ihtiyacını karşılamıyor.

Kendinizi halsiz ve yorgun hissediyorsanız, baş ağrılarından şikayetçi iseniz bunun sebebi yetersiz su tüketmek olabilir.

Hayati içeceğimiz su, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve cilt sağlığı için de olmazsa olmaz gıdalardan. Susuz kalan vücudun ilk belirtisi baş ağrısı olarak görülebilmektedir. Bazı baş ağrıları su içilmesi ile geçebilmektedir.

Susuzluk, unutkanlık, odaklanma ve hafıza problemleri gibi sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Düzenli ve yeterli su içmek cildin yaşlanmasını geciktirmektedir. Bunun yanı sıra pürüzsüz ve parlak bir cilt için bol su içilmelidir. Suyu yeterli içmek böbrek sağlığı için de oldukça önemlidir.

Günde ortalama 2 litre su içilmesi tavsiye edilmektedir. En önemli gıdamız olan suyun tüketimini hiç yapmıyorsanız ya da az tüketiyorsanız sağlık problemleriyle karşılaşmanız an meselesi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir