Organik Patates Miş

Bu patatesleri pazarda bizzat gördüm. Kırmızımsı rengiyle onun patates mi pancar mı olduğunu anlayamadım ve sordum. Bu patateslerin organik olduğunu söyledi. Ee yanındaki bildiğimiz patatesler neyin nesi o zaman? Fabrika yapımı mı?

Organik olunca daha pahalı olup olmadığını merak ettim ve fiyatının da 2,5 TL olduğunu öğrendim. Diğer patatesler de aynı fiyattaydı. Resimde görüyorsunuz, kırmızı olanlardan bahsediyorum. Satıcısı “organik patates” diye tanımladığı bu patateslerin daha lezzetli olduğunu iddia etti. Patatesler Karadeniz’den geliyormuş.

Bunu bilen ve seven var mı acaba?

Bir yorum

  1. kırmızı patatesler, karadenizde köy patatesi diye geçer. o patatesin cinsi öyledir. bayağı kırmızımsı bir rengi vardır. o patates sadece haşlamalık güzel gider. bildiğin suda haşla, tuzla ve ye. tadına doyamazsın. ama yemek yapmaya, kızartmaya gelince yenilir ama bildiğin laçka halinde bir şekilde yersin. Ha fırında kızartırsan. ortadan ikiye bölerek sadece. o şekildede güzeldir. fazla dilimleme ama. Haşladığında sanki deprem olmuş gibi ortadan 2ye 3 e ayrılır, kum kumdur. ve gerçek patetes tadına sahiptir. Bizim buralarda orta karadenizde bu patates sadece al, haşla ye için alınır. hastan falan varsa çok iyidir bu patates. Sıcak sıcak bu patatesin yanına beyaz lahana turşusu koy. rus salatası koy vb. bir takım şeyler koy. afiyetle ye.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir