Okul Çocuklarında Mide Bulantısı

Okula giden bir çocuğunuz varsa bu dönemde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Okula gitmek istemeyen, evden ayrılmak istemeyen çocukları okula göndermek kolay olmaz. Okula zorla gönderdiğiniz çocuklarda bazı farklılıklar görmeye başlamış olabilirsiniz. Hem siz hem de çocuğunuz bu dönemde oldukça yıpranırsınız. Okula göndermek üzere uyandırdığınız ve kıyafetlerini giydirmeye başladığınız çocuklarda mide bulantısı görebilirsiniz.

Mide bulantısı çoğu zaman sadece çocuklarda değil yetişkinlerde de psikolojik kaynaklı olabilir. Ani streslerle birlikte midede kasılmalar sonucu kendinizi her an kusacakmış gibi hissedebilirsiniz. Yoğun olumsuz duyguların sonucunda midede ne var ne yok çıkarılabilir.

Çocuğunuz okula gitmek istemediğini söylüyor ve ardından da mide bulantıları yaşadığını söylüyorsa endişe etmenize gerek yok. Onun midesinde bir sorun olduğunu düşünmeyin. Bu büyük ihtimalle okul fobisinden kaynaklanmaktadır. Bu durumda yapmanız gereken okula gidip öğretmeniyle görüşmektir. Çocuğun neden okula gitmediğinin araştırılması gerekiyor. Belki de okulda akran zorbalığı görülüyor olabilir. Yani okulda onu rahatsız eden bir arkadaşı ya da tanımadığı insanlar olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir