O Eski Halinden Eser Yok Şimdi

Bir zamanların en ünlü komedyeni Mehmet Ali Erbil’in son halini görenler gözlerine inanamıyor. O günlerin neşeli, canlı, hareketli, ele avuca sığmaz adamı gitmiş yerine ağır kanlı, hüzün dolu biri gelmiş. Bugün 2.Sayfa adlı magazin programına konuk olan Mehmet Ali Erbil, geçirdiği hastalığın etkisiyle düşünceli bir insana dönüşmüştü.
2000’li yılları yaşayanlar iyi bilirler ki ekranların aranan yüzüydü. En parlak dönemlerini yaşıyordu. Şimdi ise tek başına yürüyemiyor ve yorgun görünüyordu.

mehmet ali erbil

Mehmet Ali Erbil kaç yaşında?
1957 İstanbul doğumlu olan Erbil, sunucu, yapımcı, komedyen, şovmen ve seslendirme sanatçısıdır. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. 30’dan fazla dizi ve filmde rol almıştır. Çarkıfelek adlı yarışma programıyla bütünleşmiş, Türk evlerine her akşam konuk olmuş adeta aileden biri gibi sevilmiştir. Geçtiğimiz yıl 235 gün hastanede yaşam mücadelesi vererek herkesi korkutmuştur. 4 evlilik yapan Erbil’in 2 kızı var.

Kaçış Sendromu nedir?
Kaçış Sendromu en son verilen raporlara göre dünyada sadece 791 kişide görülüyor. Az rastlanan ancak tedavisi olmayan tehlikeli bir hastalıktır. Bilimsel adıyla “Capillary leak syndrome” kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi bulgular veren hastalıktır, damarlardan protein, mineral ve suyun sızması” olarak tanımlanmaktadır.
Damar içinden beden boşluklarına sıvı kaçışına neden olan ihtimaller olsa da esas neden bilinmemektedir.

Yaşadıklarını bu cümlelerle anlattı:
Şanslıyım ki hiç hatırlamıyorum o süreci. Neler yaşamışım, bilmiyorum. film gibi. Yoğun bakımdan çıkıp, normal odaya geçtiğimde hiçbir yerim oynamıyordu. İlk parmağım oynadığında Allah’ım çok şükür dedim.Biraz sol ayağımda kopukluk var. Doktorlar eninde sonunda yürüyeceksin dediler.

Kadınlar yüzünden oldu
Yine ne geldiyse kadınlar yüzünden geldi başıma. Kızlarla buluşmaya gidiyordum. Duş aldım. Küvetten çıkarken ayağım kaydı.Ambulans gelmiş, acile götürmüşler. Doktor ‘Ben bunu toparlayacağım, 3 günde çıkacaksınız.’ demiş.

Sonra bir şey batıyor bana. Doktor iğne yapıyor. Ağrı geçmiyor. Parçalı kırık olunca her şeye batmış. İlk akciğere batmış, onu kurtarmışlar, böbreklere zarara vermiş. diyalize bağlamışlar beni. Bir gecede 2 kez ameliyat etmişler beni.
Aynı kan grubu olan 70 ünite kan getirmişler, sadece 5 tanesi uymuş. Doktorlar bu durumu açıklayamıyorlar.Kaçış sendromunu tetikledi. Yürüyememem o yüzden kaynaklanıyor. Kendi ilacımı da daha yeni almıştım, bu olay başıma geldi. Ben ayağa kalkacağıma hiç inanmıyordum.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir