Niloya’yı Kim Seslendiriyor?

Çocuklar tarafından çok sevilen çizgi film Niloya, her bölümde öğretici, eğlenceli maceralar yaşıyor. Karadeniz’de geçen hikayelerde zaman zaman kemençe de çalınıyor. Nehir kenarındaki evlerinde hayvanlarla iç içe yaşadığı hayata özenilmeyecek gibi değil.
Niloya adlı çizgi filmin uygulayıcı yapımcısı Ömer Özdemir’e göre, büyüklerin çocuk karakterlerini seslendirmesi anlaşıldığında inandırıcılığı olmuyor. Özdemir, “Çocuk seslendirdiğinde kalitesi yükseliyor.” diyor. Gerçekten de öyle.
Niloya’yı seslendiren kim?
Niloya’nın tatlı sesinin sahibini merak etmeyen yoktur. Onu küçük bir kız seslendiriyor. İsmi Berrak nehir Kök. 2. sınıf öğrencisi. Bu ses niloya’ya çok yakışmış.
berraknehirkok

Özdemir: “Niloya karakteri için seslendirme yapan Berrak Nehir Kök, dinlediğimiz sesler arasında 39’uncu sıradaydı. Bu sesi bulana kadar daha önce reklam filmi seslendirmiş çocuklardan tutun da başka projelerde yer almış çocuklara kadar geniş bir kitle vardı. Hatta seslendirme yönetmenimiz Yaşar Özdemir, bir otobüs dolusu çocuk bile getirdi. Ama aradığımız sesi bulmamız kolay olmadı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir