Nebahat Çehre Yanlışlıkla Fotoğraf Paylaştı

Eski dönemlerin parlak yıldızlarından olan Nebahat Çehre, sürekli olarak Ajda Pekkan ile kıyaslanıyor. Hangisinin daha güzel ve bakımlı olduğu konusunda oylamalar yapılıyor. Tam da bu oylamaların yapıldığı günlerde İnstagram’da gezinen Nebahat Çehre, yanlışlıkla İnstagram hesabından bir hikaye paylaştı. Yanlışlıkla çektiği fotoğrafı paylaştığını fark edince çabucak kaldırdı. Fotoğrafta makyajsız ve habersiz olduğu belliydi.

nebahat cehre makyajsiz hali.

Kanal D ekranlarında yayınlandığı döneme damga vuran Aşk-ı Memnu dizisinde Firdevs Yöreoğlu karakteriyle hafızalara kazınan 77 yaşındaki usta oyuncu Nebahat Çehre ilerleyen yaşına rağmen güzelliğinden bir şey kaybetmiyor. 937 bin takipçisinin olduğu Instagram hesabının hikaye kısmından paylaştığı fotoğrafı kaldırsa da artık çok geçti..

nebahat cehre makyajsiz hali

Nebahat Çehre Nerelidir?
Nasıl ünlü oldu?

15.03.1945 Samsun doğumludur. 4 çocuklu bir ailenin tek kızı olarak büyümüştür. Annesi laz babası ise Gürcü asıllıdır. 5 yaşında ailesi İstanbul’a taşınmıştır.

15 yaşında ‘Türkiye Güzeli’ seçilen Çehre, fotomodellik ve mankenlik yaptığı sıralar kendisine gelen bir teklif üzerine 1961 yılında ‘Yaban Gülüm’ adlı film ile sinemaya ilk adımı atmıştır. 1964’te Yılmaz Güney ile tanışmış, ‘Kemalı Zeybek’ filminde filminde rol almıştır.

30 Ocak 1967 yılında Yılmaz Güney ile evlilik yapmış, bu evlilik süresince kameralardan uzak kalmıştır. Fakat boşanma kararı aldıktan sonra ekran karşısına geri dönmüştür.
Çehre, ikinci evliliği sırasında yine sahnelerden uzak kalmıştır.
Bu evliliğini de bitirdikten sonra televizyon karşısına yeniden geçmiş, dizilerde rol almaya başlamıştır.

Çehre’nin ‘Büklüm Büklüm’ adlı şarkısının bestesi Sezen Aksu’ya aittir. Çehre Sezen Aksu’ya ait bir şarkıyı seslendirsiği için gurur duyduğunu belirtmiştir.
Kendisi yeni nesille ‘Aşk-ı Memnu’ dizisiyle tanıtmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir