Lohusa Pijaması Nasıl Olmalı?

Anneliğin ilk günleri en unutulmaz zamanlardır. Çekilen sıkıntılar, sancılar dünyaya gözlerini açan ailenin yeni üyesinin getirdiği mutlulukla unutulup gider. “Lohusalık” adı verilen anneliğin ilk 40 gününde kadınlar rahat hissetmek ister. Dinlenerek ve bol bol uyunarak geçirilen ilk günlerde annelerin en çok ihtiyaç duyduğu kıyafet pijamalardır.

Lohusa pijamasının üzerinize yapışan bir kumaş olmaması gerekir. Ne kadar bol o kadar rahattır. Örneğin S giyiyorsanız M beden pijama tercih etmelisiniz.
Bebeğinizi sevgiyle emzirirken göğsünüzü kolaylıkla açabilmek ve kapatabilmek için ön kısmı düğmeli modeller idealdir. Pijama üstünüz mutlaka ortadan düğmeli veya sağ ve soldan olmak üzere iki taraftan düğmeli olmalıdır.
Pijama kumaşı saten olursa çok rahat edemezsiniz. Pamuklu kumaşları tercih edin.
Uzun pijama üstleri sizi daha rahat ettirecektir.

Lohusalık günlerinizde 3-4 takım pijamanızın olması kolaylık sağlar. Zira bebeğiniz ilk günlerinde zaman zaman kusacak, sizin üzerinizi de batıracaktır. Bebeğin ilk günlerinde yaptığı kakası daha sıvı olacağından kolayca bezin arkasından veya yanlarından taşacak, bu da sizin üzerine bulaşabilecektir. Yedek pijama almanızda fayda var.
Mutlu günler.. =)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir