İstenmeyen Tüylere Nane Mucizesi

İstenmeyen tüylerle başı dertte olan kadınlar, 1 ay boyunca yemeklerden 15 dakika önce bir tutam nane yiyerek kollarda, bacaklarda ya da dekolte bölgelerinde oluşan tüylenmeyi azaltabiliyorlar. Bunu uzman doktorlardan İbrahim Saraçoğlu da ifade ediyor. 

Ayrıca Prof. Dr. Tamer, 2002 yılında Yenişarbademli ilçesinden hastaneye gelen yaşlı bir hastanın şikayeti üzerine, bu kişinin çok fazla nane çayı içtiğini ve erkeklik hormonlarının ölmeye başladığını tespit ettiklerini söyledi. Bunun üzerine fareler üzerinde nane çayıyla ilgili bazı deneyler gerçekleştirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Tamer, daha sonra 21 yetişkin kadın ve 5 yetişkin erkek üzerinde araştırma yaptıklarını vurguladı. Prof. Dr. Tamer, düzenli olarak nane çayı içen yetişkin kadınlarda tüylerin azaldığını kaydetti. 

Nane küründen başka bir tarif daha bulunuyor. Bir tane soğan, bir diş sarımsak ve siyah merhem hazırlamak üzere olduğumuz kür için gerekli olan malzemelerimiz. İlk önce soğanı alıp ateşte iyice ısıtıyoruz ve köz haline gelene kadar bu işleme devam ediyoruz. Ardından bir diş sarımsağımızı da ince ince rendeliyoruz ve siyah merhem ve rendelenmiş sarımsağı iyice karıştırıp tüyleri istemediğimiz bölgeye sürüyoruz. Bu işlemi hafif bir şekilde yapın ve vücudunuza yedirin. Merhemi sürdüğümüz bölgenin üzerine en son soğanı da koyduktan sonra işlem tamam oluyor. Bu işlemi bir hafta boyunca yapın, en geç iki haftada geri dönüşümünü göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir