Limonlu Su İçmenin Faydaları

Her gece yatmadan önce bir bardak limonlu su içmek size inanılmaz faydalar sağlayacak. Bunu alışkanlık haline getirirseniz de daha enerjik bir hayat sizi bekliyor olacak. İşte limonlu su içmek için birçok neden:

Zayıflamaya yardımcı Ilık limonlu suyu düzenli içtiğimizde mide asitlilik oranı düzenlenir. Sindirime Yardımcı Limon suyu sindirim sistemini toksinlerden arındırır, midedeki yanma ve şişkinlik gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Taze bir nefes için birebir Diş eti iltihaplarına ve diş ağrılarına iyi geldiği gibi nefesinizin kötü kokmasını da önler. Böbreklerde taş oluşmasını engeller. Olan taşları da aşındırır.

Ph değerini dengeler Limon en alkali gıdalardan biridir ve içinde bulunan sitrik asit sindirildiğinde asitlilik yaratmaz.   Daha enerjik hissetmek için birebir Limon kokusunun sinir sisteminde sakinleştirici etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Viral enfeksiyonla savaşır Ilık limon boğaz ağrısı, nezle gibi semptomların azalmasında oldukça etkili bir destek kuvvettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir