Koltukaltı Kararmalarına Çözüm

Koltukaltları çeşitli nedenlerle bazen renk değiştirebilir. Olduğundan daha koyu bir renge bürünebilir. Bu görüntüden hoşlanmamanız normaldir. Elbette ki doğal yollardan bazı çözümleri var. İstediğiniz yöntemi deneyebilirsiniz.

Sirke yöntemi: Pirinç unu ve sirkeyi karıştırarak elde ettiğiniz macunu duştan sonra koltukaltına sürün. Kuruduktan sonra durulayın. Bu karışım sadece cilt rengini açmaz, aynı zamanda kokuya neden olan bakterilerin ölmesini de sağlar.

Portakal kabuğu yöntemi: Portakal kabuklarını güneşte kuruttuktan sonra rendeleyin ve gül suyu ekleyerek macun elde edin. Bu karışımı koltukaltınıza uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın. Ölü hücrelerin ölmesine ve cildin renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

Limon yöntemi: Limon, cilt kararmalarında akla ilk gelen çözümlerden biridir. Cildinizi temizler ve aydınlatır. Kalın bir dilim limonu koltukaltınıza sürüp durulayın. Limon cildi kurutacağından bu işlemden sonra mutlaka nemlendirici kullanın.

Karbonat yöntemi: Mutfaktaki kullanımının yanı sıra güzellik reçetelerinde de sık sık gözümüze çarpan karbonat cilt renginin açılmasına da yardımcı olur. Su ile karıştırıp elde edilen yoğun macunu düzenli olarak koltukaltına uygulayın ve durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir