Kahve Makinelerinin Rahatlığı

Türk kahvesi kültürümüzün vazgeçilmez ögelerinden biri. Dostlarla bir araya toplanıp edilen sohbetlerin tamamlayıcısı. Sohbet devam ederken birinin kalkıp kahveleri yapması gerekiyor. Klasik kahve cezvesine malzemeleri koyup, pişmesini beklemek çokk uzun sürüyor. Özellikle de kalabalıksanız koca cezvenin başında bekle bekle pişmek bilmez..
Böyle durumlarda bir kahve makinesine sahipseniz şanslısınız. İnanılmaz derecede hızlı ve leziz kahveler ortaya çıkıyor. Sizin saatlerce uğraşıp da yapamayacağınız kadar bol köpüklü kahveler oluyor. Kalınca köpük tabakasını hüppletirken bu dediklerimizi hatırlarsınız. Zaten bir kez kahve makinesine sahip olan bir daha ocak üstü cezveleri kullanmıyor.
Kız isteme merasimlerinde bilirsiniz ki onlarca kahve pişirilmesi gerekiyor. Eğer yakınlarda böyle bir toplantınız olacaksa mutlaka bir kahve makinesi edinin.

Aşağıdaki linke tıklayarak istediğiniz tarzda kahve makinesine ulaşabilirsiniz.
http://www.netavantaj.com/kucuk-ev-aletleri/elektrikli-mutfak-aletleri/cay-kahve-makinesi

Not: Klasik şekilde ocakta cezve içinde kahve pişirecekseniz ve “Bol köpüklü kahve nasıl yaparım?” diye merak ediyorsanız bunun aslında birkaç yöntemi var. Bazıları buz gibi suyla yapımına başlanmasını öneriyor. Bazıları da kahve kaynamaya başladıktan sonra üzerine az miktarda soğuk su ekliyor. Yani herkesin farklı bir kahve pişirme yolu var.
Mutlu, sağlıklı ve bol kahveli günler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir