İzotonik Sulu Mendil Nedir

İzotonik sulu ıslak mendil reklamlarını artık çokça görüyoruz. Peki birden bire çıkan izotonik sulu ıslak mendil nedir ?

izotonik sulu mendil nedir

İzotonik Sulu Mendiller yeni doğan bebeklerin hassas olan cildinin her yerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. İzotonik Sulu Mendil Nedir Bu ürünlerin içeriğinde bulunan izotonik su, Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisi Derneği tarafından cilt için en güvenli su olarak açıklanmaktadır. Piyasadaki bu ürünler doğal pamuk içerikli olup içinde parfüm, alkol, sabun ve boya bulunmamaktadır.

Cilt için en güvenli su olarak bilinen ve bebeklerin hassas ciltleri için en güvenli temizlik ürünü olarak bilinen izotonik sulu ıslak mendilleri içiniz rahat olacak şekilde kullanılabilir.

Peki izotonik su ne demek? İçinde sodyum klorür bulunan su olarak anlatmak doğru olabilir. Yani tuzlu su da denebilir. Serum fizyolojik de izotonik sudur. Asidik ya da bazik bir etki yaratmayan ve vücutla en uyumlu sudur. Antimikrobiyal bir etkisi olduğu için bebeklerin burun ve göz temizliğinde ya da açık yaraların temizlenmesinde kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir