İdrar Yolu Enfeksiyonunu Tespit Eden Bebek Bezi

Bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu sık rastlanan bir durumdur. Enfeksiyon tespit edildikten sonra çeşitli ilaçlar kullanılarak tedavi edilir. Zor olan, idrar yollarındaki enfeksiyonun tespit edilmesidir. Tahlil sırasında bebekler yerlerinde durmazlar, sıvı alımı sıkıntı verir. Hastanede saatlerce beklemek gerekir. Enfeksiyonun varlığının anlaşılmadığı durumlarda istenmedik problemler oluşabilir.

Pine Smart üretici firması kimdir?

Arkan Grup, 2007 yılında %100 yerli sermaye ile bebek bezi üretmeye başlar. “Bebek bezi, hijyen sağlamak dışında, bebeğin sağlığı hakkında bize bilgi verebilir mi?” sorusuyla araştırmalarına başlayan firma, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa patent ortaklığı ile akıllı bir bebek bezi üretmeyi düşünür.

Pine Smart bebek bezi ne zaman kullanılmalıdır?
Çocuğunuzun günlük banyosundan sonra, 
-Çocuğunuzda, ateş, halsizlik, iştahsızlık, idrarda renk ve koku değişikliği gibi idrar yolu enfeksiyonunu düşündürebilecek durumlar mevcut ise,
 -İdrar yolu enfeksiyonu varlığı durumlarında devam eden 1 ay boyunca sürekli kullanılması tavsiye edilmektedir. 
-İsteğe bağlı olarak normal bebek bezi yerine kullanılmasında da bir sakınca bulunmamaktadır.

pine smart bebek bezi enfeksiyon

Pine Smart bebek bezi kullananlar
‘Yılın Ar-Ge ve İnovasyon Ürünü’ ödülüne layık görülen bebek bezi olan Pine Smart, bebeklerdeki idrar yolu enfeksiyonunu ortaya çıkaran bir üründür. Enfeksiyon varsa, bebek çişini yaptıktan sonra, bezin ön kısmındaki şerit pembeye döner. Bu durum, hemen hastaneye gitmeniz ve gerekli tedaviye başlamanız gerektiğinin göstergesidir.
Erken tedaviye başlanarak daha kısa sürede ve daha hafif ilaçlar ile hastalık atlatılır böylece çocuğunuzun böbreklerinin sağlığı korunur. 
Bu bebek bezini üreten firma ve araştırmacıları kutlamak gerekir.

pine smart bebek bezi boylari
Yetişkinler de herhangi bir boyda bebek bezini kullanabilirler

2 yorumlar

  1. Gerçekten böyle bir şey mümkün olabilir mi o kadar labaratuvar araştırması Cerrahpaşa üniversitesi ilan olmasa inanmazdım gerçekten

  2. Bebek sağlığı anlamında büyük bir adım olarak düşünüyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir