Her Şeyi Yiyen Çocuk Kitabını Eve Sokmayın!

“Her Şeyi Yiyen Çocuk” kitabının ismini görünce birçok anne baba sevinerek satın almak istiyor olabilir. İştahı kapalı olan çocuklar için belki de örnek olabileceği düşünülerek satın alınma ihtimali vardır. Benim çocuğum da her şeyi yesin diyerek kitabı elimize alsak da içeriğin önemli olduğunu görüyoruz.

herseyi yiyencocuk

Her Şeyi Yiyen Çocuk Kitabını Eve Sokmayın!

Çocuk kitaplarının çocukların eline verilmeden önce dikkatle okunması gerekiyor. İçeriğinde çocukların zihnini bulandırabilecek kesitler olabileceği unutulmamalıdır. Birçok kitap satış sitesinde online olarak satışta olan kitap zincir marketlerde de satılıyor. Hepsiburada gibi satış sitelerinde çokça tepkisel yorumla karşılaşan kitap A101 marketlerine gelince sorunun büyüdüğü ve göz önüne çıktığı hissediliyor.

herseyi yiyen cocuk

Kitabın içinde meyve sebze yiyerek yola çıkan çocuğun en son komşusunu yediği ve resimlerde de kemiklerin kaldığı görülüyor. Kardeşinin iç çamaşırını da yediği görülen çocuğun olmadık şeyleri yemesi ve zihin karıştırıcı mesajların verilmesi bir çocuk kitabında asla olmaması gereken şeylerden. Bir çocuk kitabında bu tür hikayelerin neden yazıldığı merak konusu. Kitabı kim neden yazar? Piyasaya kim sürer? Onayı kim verir? Gerçekten inanılmaz.. Yazılacak onca anlamlı eğitici hikaye varken neden bu… Kitap acilen toplatılmalı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir