Hazır Lavaştan Pizza Yapımı

Paketlerde hazır olarak satılan Lavaş ekmeklerini görmüşsünüzdür. Genelde 10-12’li olarak satılıyor. Asıl işlevleri içine köfte, kebap gibi yiyecekleri sarıp yemek olsa da kadınlar boş durmuyor ve işleve takılmadan onları farklı görevlerde kullanabiliyor.
Lavaştan börek yapanlar da var elbet ancak biz şimdi pizzanın nasıl yapıldığının üzerinde duracağız. Çok kolay bir şekilde, uğraşmadan ailecek yiyebileceğiniz pizzalar elde edeceksiniz. Yeter ki üstü için malzemeniz olsun. BİM marketlerinde çok satılan ürünlerden biri olan Lavaşı denediyseniz maya kokusunun olduğunu fark etmişsinizdir. İşte bu yüzden pişirmeye çok uygun. Fırında veya tavada ısıya maruz kaldığında kabarmaya başlıyor ve aslında o zaman pişmesini tamamlamış oluyor.

Bir tane lavaş ekmeği ince olacağı için iki tane lavaş kullanın. Birinci lavaşı alıp tepsiye koyun, üzerine rendelenmiş kaşar peynirini gezdirin ve ikinci lavaşı üzerine kapatın. Bir kasede rendelenmiş domates ve salçayı suyla incelterek karıştırın. Lavaşın üzerine sürün.Üzerine tekrar kaşar peyniri rendesini yayın ve sonra dilediğiniz malzemeleri yerleştirin. Önceden ısıtılmış fırına verin ve kaşar peyniri eriyinceye kadar içinde tutun.
Afiyet olsun..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir