Hangi Ateş Ölçeri Almalıyız?

Ateş ölçerler her evde mutlaka olması gereken ürünlerden biridir. Eğer çocuğunuz veya küçük bebeğiniz varsa kesinlikle bir tane ateş ölçer edinmelisiniz. Ateş ölçerlerin elektronik olmayan civalı versiyonları da var ama elektronik olanlar çıkmışken genelde yeni modeller tercih ediliyor. Civalı olanlara göre çok daha hızlı ve doğru sonuçlar veriyorlar.
Yakında bir bebek sahibi olacaksanız veya çocuğunuz varsa hangi ateş ölçeri alacağınıza karar veremiyorsanız size yardımcı olmaya çalışalım.

Ateş ölçen elektronik aletlerin pekçok markası olsa da ortak özellikleri mevcut. Kulaktan ölçen, koltukaltından ölçen veya alından ölçen modeller bulunuyor.
Koltukaltından ölçen aletler bebeği rahatsız edeceği için, onu hareket etmeden tutabilmek zor olacağı için çok tercih edilmiyor artık. En çok tercih edilen kulaktan ölçen modeller. Hem hızlıca ölçüyor hem de doğru sonuçlar veriyor. Alından ölçen ateş ölçeri alanların düşüncesi de kulaktan veya koltukaltından ölçerken bebeğin rahatsız olacağı veya uyuyorsa uyanabileceğidir. Bir de temassız ateş ölçerler var ki uzaktan ölçüm yapabildiklerini söylüyorlar. Kullananlar da memnun.
Çocuk doktorlarında genelde kulaktan ölçen modeller kullanılıyor.
Karar sizin, bütçenize uygun olanını seçip alın.
Sağlıklı günler..

Not: Bebeklerde ateş 37 C olmalıdır, bazen 38 de olabilir. Cam veya dijital dereceler 3 dakika tutularak ateş ölçülmelidir. Bebeklerde yetişkinlerin ateş durumuna ek olarak, çevresel ateş dediğimiz bir durum da gözlemlenmektedir. Sıcak ortamda aşırı giydirmek ve heyecan da, çocukların ateşini çıkartır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir