Gelinlik Denemek Artık Ücretli Olacak

Gelinlik Denemek Artık Ücretli Olacak

Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte gelinlik denemelerinde artış yaşanıyor. Ancak bu durum, gelinliklerin zarar görmesine neden oluyor. Bu nedenle Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, gelinlik denemelerinin ücretli olmasına karar verdi.

Ekran goruntusu 2024 06 07 155808

Düğün sezonunun açılmasıyla evlilik hazırlığı yapan çiçeği burnunda çiftler de alışverişlerini yaparak yuvalarını kurmak için hazırlanıyor. Bu süreçte gelin adaylarının en çok özen gösterdiği noktalardan birisi hiç kuşkusuz gelinlik seçimi. Ancak Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan gelin adaylarını üzecek bir haber geldi.

Kimileri kendisine en çok yakışan gelinliği bulmak için uzun uğraşlar verirken, kimileri ise sadece merak ettiği için gelinlik denemesi yapıyor. Hal böyle olunca, gelinlikler de fazlasıyla deforme oluyor. İşte bu nedenle Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, gelinlik denemesinin ücretli olmasına karar verdi.

Bazı esnaflar uygulamanın doğru olduğunu düşünerek destek veriyor, bazıları ise bu durumun müşteri kaybına neden olacağını söylüyor. Alınan ücret kararını kimlerin uygulayıp uygulamayacağı bilinmezken, deneme ücreti alınan gelinliğin satın alınması durumunda, o paranın fiyattan düşüleceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir