Gelin Arabası Çeteleri

Gelin arabasından para dağıtma geleneğini bilirsiniz. Çocukları sevindirme amaçlı ufak çapta paralar zarfların içine konur ve arabadan dışarı atılır. Bunu iş edinen bazı küçük çocuklar da var.

İstanbul’da yaşıyorsanız ve bir düğün konvoyu içinde bulunduysanız “gelin arabası çeteleri”ne denk gelmişsinizdir. Canlarını tehlikeye atarak arabalardan para almaya çalışan çocuklar var. Genelde nikah salonlarına veya düğün salonlarının yakınlarda pusuya yatıyorlar. Elbette onları yönlendiren büyükleri oluyor. Çocuklar paraları toplarken ortalıklarda görünmeyen büyükler, onlara bir zarar geldiğinde anında orada bitiveriyorlar.

Dün Şişli’de meydana gelen olay üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdim. Şişli’de siyah bir gelin arabasından para isteyen çocuklar verilen parayı az bulunca taşlı saldırıya geçiyorlar. Direksiyon hakimiyetini kaybeden şoför de aracı takla attırıyor. Gelin ve damat ise kendi çabalarıyla arabadan çıkıp düğüne yetişiyorlar. Yazık..

gelinarabasinitasladilar

Aynı olay bizim de başımıza gelmişti. Üstü açık klasik gelin arabasındaki dostlarımızın arkasındaki arabada biz vardık. Çocuklar istedikleri parayı alamayınca gelin arabasının arkasında takılıp onunla birlikte seyahat etmeye başladı. Arabanın yaptığı ani frenle çocuk az kalsın bizim arabanın altında kalıyordu. Dikkatle takip ettiğimiz için çocuğa bir şey olmadı ancak kolları yere çarptığı için biraz zedelenme oldu. Büyük abisi birden bire ortaya çıkıp hesap sormaya başladı. Sonunda bir tartışma ile üstesinden gelindi.

Siz de bu gibi günlerde çok dikkatli olun. Kontrolü elden bırakmayın. En güzel gününüz tatsız bir hatıraya dönüşmesin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir