Airfryer Temizliği Nasıl Yapılır? Hava Fritözü Temizliği

Hava fritözü olarak da bilinen airfyer artık hayatımızın bir parçası. Az yağlı veya tamamen yağsız olarak yemek pişirme olanağı sağlayan hava fritözleriyle leziz yemekler yapılabiliyor. Kullananların neredeyse tamamı memnun olduklarını söylüyor.

Piyasada birçok markaya ait farklı airfyer modelleri mevcut. Bütçeye göre, airfryer kampanyalarını da takip ederek bu ürünü satın almak mümkün. Yağdan ve enerjiden tasarruf etme garantisi veriliyor. Aynı zamanda az yağla pişen yemeklerin daha sağlıklı olduğunu söylemek de mümkün.

airfryer temizligi

Peki, airfryer temizliği nasıl yapılır?

Markaya ve modele göre değişebilen hava fritözü parçaları çıkabiliyorsa temizlik elbette ki daha kolay. Hazne çıkıyorsa her kullanımdan sonra bulaşık deterjanıyla yıkanabilir. Sonrasında ise nemli bir bezle silebilirsiniz. Haftalık temizlik için ise ılık su içine karbonat ve sirke eklenerek genel temizlik yapabilirsiniz.

Eğer hazneniz çok yağlandıysa yağ çözücü ocak temizleyici ürünleri kullanabilirsiniz. Ürünün pişirici kısmı yani gıdalarla temas eden kısmını kimyasallarla temas ettirmemeye dikkat edin. Tüm bunları yaparken fritözün fişinin çekili olduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir