En İyi Maden Suyu Hangisi?

Ülkemizde bazı noktalarda doğal olarak şişelenen maden suları vardır. Marketlere gittiğimizde de birçok markayla karşılaşıyoruz. Durum böyle olunca insan hangisini alacağına karar vermekte zorlanıyor.
Gün içinde sıvı kaybeden, çalışan insanların vücutlarında mineral kaybı daha çok oluyor. Bu yüzden her gün maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor. Maden suyu içildiğinde PH dengesi sağlanıyor ve mineral kaybı telafi ediliyor.

Doktor Halit Yerebakan yaptığı araştırmalar sonucunda Giresun’un İnişdibi köyünde çıkarılan doğal maden suyunu tavsiye ediyor. Bu suda tuz oranın çok az olduğuna vurgu yaparak “Giresun’un maden suyu çok önemli buranın maden suyunun tuz oranı çok az. Belkide Türkiye’de böyle bir şeyin bulunma şansı yok. Yani oranları okuyorum, okuyorum rakamları gördükçe şok oluyorum. Buradaki maden suyu içerisindeki sodyum az olduğu için insan sağlığına zararlı değil ama içinde bulunan diğer mineraller sayesinde de insan sağlığına çok ciddi desteği de olabiliyor ve yerden doğal olarak çıkıyor.” dedi.

Eğer bulabilirseniz İnişdibi markasını içebilirsiniz. Maden suyu mutlaka soğuk olarak içilmelidir. İsteğe göre içine limon sıkılarak da tüketilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir