Elveda Haziran Geliyor!

“Bir varmış, bir yokmuş,hala içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış…” sloganıyla piyasaya çıkmaya hazırlanan kitabı Jio severlerin merakla bekliyor. Çevirimi tamamlanan son kitap 15 Haziran 2015 tarihinden itibaren piyasada olacak.
İlk kitabından itibaren hep Arkadya Yayınlarıyla anlaşmalıydı ancak “Agapi” farklı bir yayınevinden çıkmıştı. Diğer kitaplarına alıştığımız için farklı geldi. Jio, son bir kararla yeniden Arkadya’ya döndü. Yani bu, yeniden püsküllü kitap ayracı anlamına geliyor =)

elvedahaziran
Kitabın arka kapağından:

Büyük yeşil bir odada bir telefon, kırmızı bir balon ve aydedenin üzerinden zıplayan bir ineğin resmi varmış… İyi geceler aydede, iyi geceler yıldızlar, size de iyi geceler yeryüzündeki tüm sesler.
June Andersen, her akşam yatmadan önce teyzesinin ona ve kız kardeşine okuduğu bu masalla büyümüştür. Ancak zaman acımasızdır ve maalesef hayat, çocukluklarındaki o masumiyeti yok etmiştir. Artık güçlü bir kadın olarak tek başına yol alan June, yıllardır yüzünü görmediği teyzesinin ölüm haberiyle çocukluğunu geçirdiği Mavi Kuş Kitabevi’ne yeniden adımını atacaktır. Hatıralarını süsleyen bu masal diyarı June’un içindeki karanlıklara ışık tutarken, June kendini yeniden keşfedecektir.
Elveda Haziran, bugününüze sorgulayıp geçmişinize merhaba diyeceğiniz, ne kadar imkansız gibi görünse de çıkış yollarının çok yakınımızda olduğunu gösteren bir Sarah Jio ormanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir