Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri

Elektrikli süpürge tavsiyesi almadan karar vermek zor olabiliyor. Çünkü birçok farklı terim ve marka, model mevcut. Elektrikli süpürge tavsiye 2018 model olarak sizlere tavsiyelerde bulunacağız.

Eskiden bir süpürge alırken sadece watt değerine bakılıyordu. Ancak bu yanlış bir yöntemdi ve şuanda da watt değerleri sınırlandırıldı. 750 watt değerinden daha yüksek cihaz üretmek dünya genelinde yasaklandı. Şuanda da kesinlikle watt değerine bakarak karar vermeyiniz, bu değer ne kadar elektrik harcadığı ile alakalıdır. Yüksek watt değerinde bir cihaz verimsiz bir yapıda ise sadece daha fazla elektrik yakacağını anlayabiliriz.

Süpürgelerde air watt yani emiş gücü en önemli kısımdır. Bu değer ne kadar iyi çekim sağladığını gösterir. Emiş değerleri ortalama 600 watt’a kadar çıkabiliyor. Ancak en iyi emiş gücü bulunanı tercih etmek kullanmakta zorluk çıkaracaktır. Cihazı kullanırken halıya yapışan bir süpürge hiç de kullanışlı olmayacak ve işinizi zorlaştıracaktır.

Halıların derinlemesine temizlenmesini istiyorsanız mutlaka turbo başlıklı bir cihaz satın alınız. Eğer ki turbo başlık bulunmuyorsa da bu sonradan satın alabilirsiniz.

Evde gürültü olmaması için ses seviyesi de düşük bir süpürge satın almanızı tavsiye ederiz. Ortalama 75 desibel seviyelerindedir süpürgeler. En düşük seviyenin 68 desibel seviyesinde olduğu ve normal konuşma seviyesinin 60 desibel civarında olduğu bilinmelidir. Her 3 desibelde bir ses seviyesi 2 katına çıkacaktır ve çok fazla ses artışı olacaktır.

Artık neredeyse bütün cihazlarda HEPA filtre bulunmaktadır. Bu partikül yakalayıcı filtre, dışarıya toz kaçmasını engelleyen bir filtredir. HEPA 13 – 14 gibi seviyesi arttıkça daha fazla toz yakalaması mümkündür.

Toz torbasız süpürgelerin en büyük avantajı torba derdi olmamasıdır. Hazneli süpürgelerin haznesini boşaltarak kullanıma devam etmek büyük kolaylıktır. Hazneli siklon süpürgelerde emiş gücü torbalı süpürgedeki gibi azalmayacaktır. Torbalı süpürgelerin de bir filtre görevi göreceği ve dışarıya daha az toz vereceği unutulmamalıdır. Torbalar daha hijyeniktir diyebiliriz.

Su filtreli süpürgeler geçtiğimiz yıllarda popüler hale geldi ve kullanımının zor olması sebebiyle artık tercih edilmez duruma geldi. Su filtreli süpürgelerin kullanılması sadece psikolojik bir durum olup çok iyi temizlik sağlamadığı bir gerçektir.

Eğer ki iyi bir süpürge istiyorsanız sizlere tavsiyemiz Philips marka olanlardır. Gerçek anlamda kaliteli ve ergonomik cihazlardır. Arnica marka süpürgeler de tavsiyemizdir, süpürgelerin görünüşlerine bakarsanız Philips ile aynı modellerdedir. Bunun sebebi taklit değildir, Arnica üretici firmadır ve Philips’e üretim yapmaktadır. En iyi tercih Arnica marka bir cihaz satın almanız olacaktır. Philips kalitesinde ve çok daha uygun fiyatlarda cihazlar bulunmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir