Düzleştirici Saçı Yağlandırır Mı?

Düzleştirici hayatımızı kolaylaştıran cihazlardan birisidir. Düzleştirici saçımı yağlandırıyor şikayetlerine çokça rastlamak mümkün. Düzleştirici Saçı Yağlandırır Mı ?

Düzleştiriciler bazı saçların yağlanmasına sebep olmazken bazı saçları da yağlandırmaktadır. Aşırı yağlanmanın sebeplerinden biri de diplere kadar uygulama yapılması olabilmektedir. Saçınızın çok yağlanmasının sebebi düzleştirme kullandığınız şampuan ya da saç kremi olabilir. Aynı şampuanın sürekli kullanılması da tavsiye edilmiyor. Çünkü şampuanın uzun süre kullanılması etkisinin azalmasına neden olacaktır.

Saçla çok fazla oynamak ve çekmek saçın yağlanmasına neden olmaktadır. Saçın çok fazla taranması da saçın şeklini bozar ve yağlandırır. Saçın gereğinden fazla taranması, düzleştirilmesi ya da sürekli şampuan ve saç kremi kullanılması saçın çok fazla yağlanmasına neden olacaktır. Doğru şekilde düzleştirici kullanımı saçın yağlanmasına sebep olmayacaktır. Yeni bir düzleştirici satın alacaksanız, plakalarının özelliğine ve kaplı olan maddenin cinsine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir