Düğümlü Bileklik Nasıl Örülür?

En beğenilen bileklik modellerini sizler için açıklamaya devam ediyoruz. Herkesin yapabileceği modellerden biri de düğümler atılarak yapılan bileklik modeli. Fotoğraflar ile anlatıma başlıyoruz.

Öncelikle ne kadar kalın bir bileklik istediğinize bakın. Bilekliğin enine göre en az 4-5 farklı ip ayarlamanız gerekiyor. Tabii 10 çeşide kadar ekleyebilirsiniz. İplerin başlangıcına bir düğüm atın. Sonra sabit bir yere tutturun. Bantla da sabitleyebilirsiniz. İpleri rengarenk de seçebilirsiniz aynı renklerden de olabilir. Farklı renkler olursa hem daha hoş görünür hem de hangi ipte kaldığınızı daha rahat anlayabilirsiniz.

İplere sıra sıra birbirlerinin içlerinden geçirerek düğüm atmanız gerekiyor. En baştan aldığınız ip en sona gelecek. İkinci ipi de aynı şekilde tek tek düğüm atarak en sonra geçireceksiniz. Sıra sıra düğümler atarak istediğiniz uzunluğa gelene kadar bilekliği örmeyi tamamlayın.

İlk örmede elbette istediğiniz gibi düzgün olmayacak ancak pes etmeyin =) Bu da bir dostluk bilekliği olarak görülebilir. Resimli anlatım aşağıda:

dugumbilekliknasilorulur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir