Diş Fırçalamak Zayıflatır Mı?

Vücuttaki detoksun ağız hijyeni ile başladığı uzmanlar tarafından bildirilmektedir. Bu nedenle kilo vermenin ve zinde kalmanın en önemli adımlarından biri de diş fırçalamaktır. Ağız en fazla bakterinin bulunduğu bir ortam olduğu için de en çok dikkat edilmesi gereken yerdir. Diş fırçalamak zayıflatır mı ? Birkaç zaman öncesinde müzikli diş fırçaları mı kullanılmalı şeklinde tartışmalar vardı bunun sonrasında da diş fırçalarken müzik mi dinlense diye düşünceler ortaya çıkarıldı. Kişilerin dişlerini fırçalamasının yanında da bir faydası olacaksa müzik de dinlenebilir, değişik müzikli diş fırçaları da üretilmeli şeklinde düşünülmektedir.

Aslında diş fırçalarken küçük spor hareketleri de yapılabilir ve bu sayede hem güne zinde başlamanın bir yolu hem de ağız sağlığını, oral hijyeni sağlanabilir. Diş fırçalarken küçük spor hareketleri yapılarak, diş fırçalanabilir. Bu sayede hem güne zinde başlanır hem de her gün uygulanan bir işlem olduğu için hastaların obeziteyle mücadelesine katkı sağlanabileceği düşünülmektedir. Ayrıca diş fırçalandıktan sonra da bir süre yemek yemek istememek de obezite için yardımcı bir faktör olarak düşünülebilir.

Uzmanlar diş fırçalarken, müziğin de ritmine uyarak kolları kaldırıp, indirerek kasları çalıştırıcı hareketler yapılabilir şeklinde düşünmektedir. Her kişinin farklı bir diş problemi olabileceği için de farklı diş fırçalama yönü olabilecektir. Bu diş fırçalama yönü de kişiye göre değişebilmektedir. Diş fırçalarının da yumuşak veya sert kullanılması gerektiği de hekim tarafından yapılan bir muayene sonrası karar verilmesi gereken bir şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir