Didomidosong Kimdir?

Sosyal medyada ünlenen Didomido, Nimet şarkısı ile oldukça ünlendi. Spotify, Apple Music ve Deezer’da 1.sıraya girdi. Şarkı, müzik dinleme platformlarında bu hafta en çok aranan şarkı oldu. Şarkının sözleri, anlamı ve ritmi birçok kişi tarafından sevildi. Her yaştan kişinin diline dolanan şarkıyı kimin söylediği merak konusu oldu.

Didomidosong kimdir?
Takma isminden de anlaşıldığı gibi ismi Didem ve 1999 Sakarya doğumlu. Videolarında ve fotoğraflarında yüzünün tamamını göstermiyor. Bir gizlenme veya gizem yaratma olarak düşünülse de insanlarda merak yarattığı bir gerçek.

Yüzünü yandan çekiyor, saçlarını önüne atıyor veya yarım yüz olarak pozlar veriyor.

didomidosong yuzu
Fitness couple jumping happy at sunset with the sun in the background

Didomidosong adıyla İnstagram’da ünlenen Didem, kendisini şu sözlerle anlatıyor:

“Merhaba ben Didem. 21 Temmuz 1999 doğumluyum. Sakaryalı’yım.Çocukluğumdan beri müzikle ilgili biriyim. İlkokulda, ortaokulda arkadaşlarımın yanında şarkı söylemeye çok çekinirdim. Zamanla şarkı söyleyip sosyal medyada paylaşmaya başladım ama içimdeki çekingenlik video tarzı olarak bana geri döndü. Yüzümü tam göstermeden sadece şarkı söyleyerek videolar paylaştım. Kötü yorumlar geldi, saçma bulanlar oldu tam pes etmek üzereyken Ahmet Kılınçlı ile tanıştım bu yolda hem abim hem en yakın arkadaşım oldu. Onun desteği ile çok yol aldım. Videolar paylaştıkça ve içimden geldiği gibi davrandıkça takipçim hızla arttı ve bir kitle edindim. Bu sürede kendimi enstrüman öğrenme konusunda ve şarkı yazma konusunda geliştirmeye çalıştım. Kendi şarkımı yapmak için çalışmalara başladığımız sırada Ömer (Eglo G) ile tanıştık Nimet’i dinledim ve cover yapmak için izin alırken bir anda birlikte yapmaya karar verdik.
Pandemi döneminde zorlu oldu sokağa çıkma yasakları hep bize denk geldi süreci uzattı. Ömer Kıbrıs’ta yaşıyordu görüşemedik ve telefondan konuşarak her şeyi halletmeye çalıştık. Sonucunda değeceğini biliyorduk stresli yorucu ama çok keyifliydi. Çok severek yaptığımız bir işin bu kadar sevilmesi hepimizi çok mutlu etti. Kendi açımdan bu yolda attığım ilk adım çok daha güzel projelerle güzel işler yapmak istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir