Çok İzlenen Bir Başkadır Dizisi

Netflix üzerinden yayınlanmaya başlanan Bir Başkadır dizisi, son günlerde en çok konuşulan dizilerden biri oldu. Başrolünde Öykü Karayel oyuyor. Berkun Oya “Bir Başkadır”ın hem yazarı hem de yönetmeni. Karayel’in canlandırdığı Meryem ile psikiyatrist Peri’nin görüşmeleri ile dizi başlıyor. Aynı şehirde bambaşka hayatlar yaşayan ve dünya görüşleri farklı olan insanların hayatları göz önüne geliyor.

oyku karayel bir baskadir

Peri karakterini oynayan Defne Kayalar, rolünün hakkını veriyor. İslam düşmanı bir karakter çizen ve Meryem’in başının kapalı olmasına takılıp önyargılı olarak yaklaşan bir psikiyatrist olan Peri, kendisi de şamanlara olan sempatisini dile getiriyor. Eski inançlara olan karşıtlığı, kendi ilkel inaçları ile çelişiyor.

derya karadas

Herkesin pavyon çalışanı Zerrin olarak hafızaya kazıdığı oyuncu Derya Karadaş’ı dizide Gülbin’in ablası Gülan olarak seyrettik. Derya, Kürtçe’yi akıcı bir şekilde konuşuyor.

Bir Başkadır, farklı sosyal hayatlara ve ekonomik koşullara sahip bir grup insanın yaşantılarını konu ediniyor. İstanbul’un canlı ve renkli hayatında karmaşık geçmişleri yüzleşen ve yeni bir yoldan yürümek zorunda kalan karakterler, izleyenlere farklı insan portrelerini yansıtıyor. Dizideki birkaç sahne ise tartışma yarattı. Buna rağmen dünyaca ünlü bir platformda Türk dizisinin yayınlanarak çok izlenmesi sevindirici.

Dizideki 24 numaralı otobüse binen Meryem, 24 numaralı İETT otobüsünün hangi hatta ait olduğunu düşündürdü. İETT’den gelen açıklamaya göre bu numarada bir hat bulunmuyor. Dizinin çekimleri Bağcılar, Beyoğlu gibi ilçelerde geçiyor.

Öykü Karayel kaç yaşında diye merak ediliyor. 20 Ağustos 1990 İstanbul doğumlu oyuncu aynı zamanda 1.55 cm boyunda. 16 Mayıs 1987 doğumlu Can Bonomo ile evli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir