Camdaki Kız Dizisine Cemal Hünal Dahil Oluyor

Kanal D’nin ilgiyle izlenen dizisi Camdaki Kız’a 3. sezonda yeni bir oyuncu sahil oluyor. Selma Ergeç’in hayat verdiği Selen karakterinin eski sevgilisi olan Emir’i canlandıracak olan oyuncunun Cemal Hünal olduğu ortaya çıktı. Issız Adam filminde ‘Alper’ karakteriyle hafızalara kazanan oyuncu Hünal, Camdaki Kız dizisine dahil oldu. 

camdaki kiz cemal hunal

Cemal Hünal kimdir?

Cemal Hünal, 2 Ekim 1976 tarihinde İstanbul Maçka Teşvikiye’de doğmuştur. Çocukluğu Maçka’da, dedesinin yaptığı ve kendi adını verdiği bir apartmanda geçti, Cemal Hünal Apartmanı’nda. Kerem adında bir erkek kardeşi var. Babası eski sanayicilerden Atilla Hünal’dır. Saint Benoit Fransız Lisesi’nde iki yıl okuduktan sonra yaşadığı disiplin sorunu nedeniyle ailesi tarafından İskoçya’daki Gordonstoun International Summer School’a gönderildi.

Ardından Los Angeles Ucla Extension’da, Santa Monica Collage’da ve London Film School’da tiyatro ve sinema eğitimi aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli kısa filmlerde rol almıştır. Üniversite hayatı boyunca da mutfaklarda çalıştı. Bulaşıkçılık, aşçılık, barmenlik yaptı. En son Los Angeles’da senaryo analistliği yaptı.

2007 yılında “Ulak” filmi ile başladığı sinema kariyerinde, 2008 yılında çekilen “Issız Adam” filmiyle tanındı. 2007, 2009 yılları arasında Antakya’da çekilen “Asi” dizisinde oynadı. Antakya’da atları köpekleri olan bir köy evi var. Nişantaşı’nda “Zazie”adında İtalyan restoranı ve İstanbul Adalarda Sedef Adasında “Port Sedef” adıyla bir beach club tarzında işletmesi var. Daha önce Los Angelesyaşındayken evlenip 2004 yılında 28 yaşındayken de boşanmış. Cemal Hünal, Lale Cangal ile 18 Eylül 2011 tarihinde evlendi.

cemalhunal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir