Bulaşık Makinesindeki Kötü Kokuya Son!

Bulaşıkları yıkamada bize kolaylık sağlayan bulaşık makinelerini çok seviyoruz. Sürekli kullanılan makinelerde zamanla kötü kokular oluşmaya başlıyor.
Öncelikle kötü kokunun kaynağını bulmak gerekli. Eğer makinenizin filtresi tıkalıysa veya kirlenmişse koku kaçınılmazdır. Alt kısımda bulunan plastik filtreyi dikkatlice çıkarın ve temizleyip yerine takın. Bu işlemler sırasında dikkatli olun ki elleriniz kesilmesin. Görülmeyen yerlerde sivri parçaların olabileceğini unutmayın.

Bulaşık makinesindeki kötü kokular için ne yapılır?

Eğer görünür parçalarda kirlilik yoksa diğer yöntemleri deneyebilirsiniz. Tamamen doğal olan yöntemleri denemek herkes için, doğa için de faydalıdır. Hazır olarak satılan makine kokuları yerine doğal kokuları tercih edebilirsiniz. Makinenizin parlatıcı gözüne elma sirkesi veya beyaz sirke koyun. Parlatıcı adıyla satılan kimyasal ürünler yerine sirkeyi tercih etmelisiniz.

Doğal bulaşık makinesi kokusu hazırlama

Makinenizin parlatıcı gözüne doğal kokulardan ekleyebilirsiniz. Örneğin limon yağı, portakal yağı veya lavanta yağı tercih edilebilir. Birkaç damla doğal yağı sirke koyduğunuz kısma ekleyin ve makineyi çalıştırın. Her makine sonrasında ortaya çıkan kokuyu çok seveceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir