Bitkilerin Sulanma Zamanları

Evde çiçek bulundurmak evi süsleyen en güzel dekorlardan biridir. Onların yeşil hallerini görmek, çiçek açtıkları anlarda şahit olmak harikadır. Onlara güzel sözlerle hitap etmek, sohbet etmek de güzelleşmelerine katkı sağlar. Bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bitki de olsalar her canlının sevgi ve ilgiye ihtiyacı vardır.
Sürekli sorulan sorulardan biridir, çiçeklerin ne kadar zamanda bir sulanması gerektiği. Örneğin: Menekşe kaç günde bir sulanmalıdır? sorusu en çok sorulan sorulardandır. Aşk merdiveni, dua çiçeği, deve tabanı, kauçuk, begonya vs. Bitkinin çeşidi ne olursa olsun toprağına elleyin, eğer kurumuşsa sulayın. Ellediğinizde vıcık vıcık su olmamalı. Nemli bir toprak bitkiler için yeterlidir.
İki günde bir sulayın vs demek her ev sıcaklığı için uygun olmaz. Peteklerin yandığı, sobaların yandığı evlerde bitkilerin de ısıları değişebilir. Onlar da canlıdır ve susadıkça sulamak gerekir. Peteklere veya sobaya çok yakın tutmamak gerekir. Aynı şekilde yazın da klima altlarına koymamak lazımdır.
Sevgilerle..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir