Betonlar Çiçek Açsa

Doğaya zarar vermek bencilce bir davranıştır. Elimizde bulunan bir çöpü, düşünmeden yere atmak, denize atmak tamamen bencilliğin ürünüdür. Zira denizin veya çevrenin kirlenmesi bizi etkilemeyecek, bizden sonraki nesillerin yaşam alanlarına zarar verecektir.

Dilara Akıncı’nın doğaya yönelik leziz kitabını size tanıtmak istiyoruz. Yazarın çocuklara ve gençlere yönelik diğer kitaplarına da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Biz hayatı ve doğayı seven çocuklarız. Sevmenin yetmediğini, sevgiye emek vermemiz gerektiğini biliyoruz. Bencilce doğayı yok eden nesillere inat, soğuk beton binaların arasında kaybolmuş çocukluklar yaşamak istemiyoruz. Mavi yeşil bir dünya için şimdi el ele verme, ellerimizi toprakla kirletme ve beton binaların arasında görmek istediğimiz ağaçları yetiştirme zamanı… Biz çocuklar dünyayı seviyoruz.

betonlarcicekacsa

Toprağı bereketli, gökyüzünü mavi ve doğayı yeşil istiyoruz. Biz üstümüze düşeni yapmaya hazırız. İnsanlığa hayat veren dünyaya ve doğaya borcumuzu onu koruyarak ödeyeceğiz. Çünkü, biz çocuklar “Betonların Çiçek Açtığı” bir dünyayı hak ediyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir