Bebek Olunca Gezilmez Mi?

Özlem Tunca, yıllardır çeşitli kanallarda gezi programı yapan başarılı bir kadın. Onun çalışma azmi ve sağlam duruşu hiç değişmedi. Dünyanın birçok yerini gezen Tunca, nisan ayında doğum yaptı. Hamile kalınca program yapmayı bırakmadı. Böylelikle hamileyken de rahatça gezilebileceğini herkese gösterdi. Doğum sonrasında da dünyayı gezmeye devam ediyor. Artık kucağında bebeği de var. 4 aylık olan bebeğiyle şimdiden 5 ülkeyi gezmiş bile. Erkek bebeğinin adı ise Yakupcan.

Özlem Hanım kendisine bebekle gezmenin zorlukları üzerine sorulan sorulara şöyle yanıt verdi: “Avrupa ülkelerinin tamamı çocuk dostu. Çocuklar ve bebekler için çok güzel imkanlar var. Özellikle nüfusu az olan ülkeler aileleri bebeğe teşvik etmek için çok güzel imkanlar sunuyor. Avrupa bu konuda başarılı.”

Hamileliğini öğrendikten sonra artık gezemeyeceğini düşünenler olmuş. O, ince düşüncelere dalmayınca onun yerine evhamlananlar olmuş. Ağır bir hamilelik de yaşamadığı için sorunlar yaşamamış. Kendi ağzından hamilelik dönemi ve doğuma dair anlattıkları şöyle:

“Hamile olduğumu öğrenince hiçbir şekilde gezmekten vazgeçmeyeceğimi biliyordum. Vazgeçmedim de… Rutin hayatıma, işlerime devam ettim. Doktor izninde çekimlere çıktım. Ne hareketimden, ne de sporumdan ödün verdim. Kafaya hiçbir şey takmadım. Evde kalıp kendimi dinlemedim. Evhamlanmadım. Doktor bile çok şaşırıyordu bu hallerime. Sakınan göze çöp batar, ben hiç sakınmadım. Hamileliğim boyunca yediklerime çok dikkat ettim. İşlenmiş gıda yemedim. Bol bol sebze, meyve yedim. Beyaz ekmek yerine tahıllı ekmek ve ağır tatlılar yerine sütlü tatlılar tükettim. Şerbetli tatlılar, çikolata, hamur işleri yemedim. Porsiyonları yarım yedim. Ve sadece 7 kilo aldım. 48 kilo hamile kaldım, doğuma giderken 55 kilo idim. Yakupcan zaten 3.5 kilo doğdu. Doğumdan sonra öyle aşırı bir şişmalığım da olmadı. Durum böyle olunca hareketlerim de çok kısıtlanmadı. Yani seyahat etmenin önünde ne sağlık ne de kilo engeli vardı….”

Yaşını merak edenler için : 1985 doğumlu olan Özlem Hanım, İzmir doğumlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir