Artık Ellerimiz Kokmasın

Yemek yaparken soğan ve sarımsakla çok uğraşmışsak elimizdeki kokular uzun süre gitmez. Hatta bir kez yemek yaparız ve bir hafta boyunca koku elimizde kalabilir. Defalarca elimizi yıkasak da kokular bizi bırakmaz. Tavuk , balık gibi kokulu yiyecekleri elimizle yedikten sonra yine aynı sıkıntıları duyarız. Çamaşır suyu da aynı şekilde elimizde kalabilir. Ev hanımları bunlardan şikayetçidir.

Eskiden ananelerimizin kullandığı kokulardan kurtulma yöntemini bilirsiniz. Bıçağın metal kısmıyla elini ovalama yöntemine tanık olmuşsunuzdur. Tabi bıçak keskin olduğu için dikkatli olunması gerekir. Bunu bilen ürün tasarımcıları “metal sabunu” icat ettiler. Çok basit bir icat olmasına rağmen maliyetinden yüksek fiyatlara satılıyor. Piyasada 5-10 TL arasında değişiyor.Bir tane edindikten sonra sınırsızca kullanabilirsiniz. Çünkü hiçbir zaman tükenmiyor. Normal bir sabun ebatlarında bulunuyor.

Ellerinizi normal sabunla yıkadıktan sonra metal sabunla bir müddet (10-15 sn) ovalamanız yeterli. Metal sabun üreticileri kokunun tek seferde gideceğinin garantisini veriyor.

Aynı zamanda buzdolabına sinen kötü kokuları yok etmek için de metal sabun kullanılıyor. Bunun için metal sabunu ıslak beze sarıp buzdolabına koymanız yeterli.

Metal-Sabun-Koku-Giderici-Sabun-Sihirli-Sabun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir