Ağırlıklı Battaniye Nedir

Günümüzün en büyük sorunu stres ve stresi tetikleyen en önemli etkenlerin başında da uykusuzluk ve rahat uyuyamamak geliyor. Maalesef ki birçok insan da uyku sorunu yaşadığının farkında değil. Sabahları uykunuzu alamamış hissediyorsanız mutlaka bir uyku sorununuz mevcut olabilir. Uyku sorunu da birçok hastalıklara neden olabiliyor. Amerika’da çok satan ve popüler olan ağırlıklı battaniye adında bir ürün var. Peki ağırlıklı battaniye nedir ?

agirlikli battaniye nedir

Öncelikli olarak ağır bir battaniyedir, kilosunu ve boyutlarını seçebiliyorsunuz. İçerisinde dengeli bir şekilde dağıtılan ağırlıklar mevcut ve normal battaniyelerden kat kat daha ağır oluyor. Özelliği ise sarılma hissi vermesi ve daha iyi bir uyku sağlamasıdır. Battaniye üstüne çekildiğinde bir ağırlık hissediliyor ve daha iyi bir uyku sağlanıyor.

Uykuya dalmanızı sağlayan hormon Melatonin hormonudur. Melatonin seviyeleri yüksek olduğunda, uykunuzun geldiğini hissetmeye başlarsınız. Ancak seviyeler düşük olduğunda, uykuya dalmak neredeyse imkansız olabilir. Huzurlu bir uykunun yolu melatonin seviyesini artırmaktan geçer. Bu Battaniyeler, meletonin seviyesini doğal yolla artıran bir yöntemdir. Ağırlıklı battaniye kullanmak, bilgisayar, televizyon başındayken ve uyurken kullanmak, melatonin seviyenizi doğal olarak arttırmanın harika bir yoludur.

İçindeki dengeli ağırlıklarla, tüm vücuda derin bası (deep touch simulation) hissi yaymaktadır. Kucaklama hissi uyandıran bu derin bası oksitosin, seratonin gibi hormon salgı sistemlerinin aktive edilmesinei de sağlamaktadır. Kendi kilonuza özel olarak ortalama vücut ağırlığınızın % 7-12’si olarak seçiliyor. Oldukça farklı ve kullanışlı olan bu yeni battaniyeler ülkemizde de çok daha popüler hale gelecek. Siz de satın alarak hemen deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir