Yusufçuk Kolyesinin Anlamını Bilmeyen Var mı?

 

Yusufçuk denen bu canlıya bazıları yusufçuk kuşu bazıları yusufçuk böceği diyor. Narin yapısından dolayı halk tarafından çok sevilmiş ve son dönemlerde takı alanında da bolca kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle yusufçuk kolyesine sahip olmayan kadın yok gibidir.

 

Yusufçuk aşktaki tutkuyu, bağlanmayı ve ne pahasına olursa olsun vazgeçmemeyi anlatır. Yusufçuk kuşları çift olarak en sadık kuşlardır. Fakat yusufçuk kuşlarından dişi olan, çiftleştiği erkeğin kafasını koparıp yer. Yusufçuk kuşlarının erkeği için ne kadar da sadık bir aşk öyle değil mi? Ateşe aşık yusufçuk, aşkı uğruna bile bile kendini ateşe atar.
Ateş gökyüzüne yükselirken, yusufçuk narin vücudu ile ateşin etrafında dans etmeye başlar, ateşle bir bütün olur. Tıpkı bir aşık gibi ateşe dokunmak, ona yakın olmak isteyen yusufçuk, onun bir parçası olmanın verdiği mutlulukla kendini sonsuz aşkının kollarına bırakır. Kimilerimizin boynunu süsleyen bu güzel kolyenin böyle güzel ve derin bir anlamı olduğunu biliyor muyduk? Siz de sevdiklerinize yusufçuk kolyesi hediye ederek sevginizin ne kadar derin ve sadık olduğunu ifade edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Son Moda Halı Desenleri başlıklı makalemizde beyaz halı modelleri resimleri, kırmızı halı ve shaggy halılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

escort izmir