Evde Kalma Vergisi Nedir?

İnternette yayılan bir haberden sonra çok fazla konuşulmaya ve paylaşılmaya başlandı. Sosyal medyada o kadar çok konuşuldu ki inananlar olduğu gibi inanmayanlar da çok oldu. Peki bu haberin gerçeklik payı ne? Bekarlık vergisi diye bir şey olacak mı ?

Bir haber sitesinde Tayyip Erdoğan’ın “Evlenmeyip evde kalıyorlar” diyerek gençlerin evlenmediğini ve yaptırım uygulanabileceğine karar verdiği yönünde yazılarak yazılıyor. Paylaşılan bu haberde bir yasa teklifi hazırlandığı ve teklifin onaylanmasıyla birlikte de 30 yaşında olup hala evlenmeyen vatandaşların kademeli olarak artacak şekilde vergilendirileceği yönünde bilgi veriliyor. Ve dahası evlenip çocuk yapmayanların da da bunun için vergi ödeyeceği iddia ediliyor.

Bu internet haber sitesinde ve yazılan hiçbir yerde güvenilir bir kaynak belirtilmiyor. Cumhurbaşkanının bu şekilde bir açıklaması olmadığı gibi bir yetkiliden de bu yönde bir açıklama yapılmış değil. Bu şekilde bir yalan haberin de popüler hale gelmek için yapıldığı düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: