Domatesin Fiyatı Düşüyor

Korona virüsü salgını nedeniyle üretilen ürünlerin yurt dışına çıkması yasaklanınca, tüm domatesler yurt içinde kaldı. Kaliteli ve lezzetli domatesleri özellikle Rusya’ya gönderen çiftçiler, ülke içinde üretim de azalınca fiyatta indirime gittiler.

Domatesin kilosu kaç para?
Geçtiğimiz aylarda halde kilosu 4 lirayı gören domates koronavirüs salgınından etkilendi. Domates üretim merkezlerinden Mersin’in Erdemli ilçesinde domatesin hal fiyatı 1 liraya kadar düştü. Görünen o ki, önümüzdeki günlerde çok daha ucuza domates satın alabileceğiz.

Erdemli Ziraat Odası başkanı Rasim Şahin, “Dünyayı kasıp kavuran koronavirüsten Erdemlili çiftçilerde etkilenmiştir. İlçemizde domates hasadımız yeni başladı. Hasat başladı ancak, koronavirüsten dolayı domatesimiz yurt dışına gidemiyor, iç piyasada da tüketim düştü. Dolayısıyla fiyatı 1 TL’ye kadar düşmüştür. İnşallah bu belayı ülkemizden ve dünyadan def ederiz” dedi.

Pazarda domates kaç TL? Mart 2020
Gerçekten de salkım domatesin kilosunun, pazarlarda 3 TL’ye kadar düştüğü görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Evde Tavuk Suyu Bulyon Yapımı başlıklı makalemizde evde tavuk suyu nasıl yapılır, evde tavuk suyu saklama süresi ve evde tavuk suyu tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın