Diş Macunu Ne Kadar Kullanılır

Diş fırçalamak en önemli sağlık faaliyetlerinden biridir. Yanlış fırçalama ise fayda yerine zararlı olabilecektir. Peki diş macunu ne kadar sıkılır ?

Uzmanlar dişlerin fırçaya yarım leblebi kadar macun sıkılıp fırçalanması gerektiğini söylüyor. Televizyonda ve diğer yerlerdeki reklamlarda macunun diş fırçasının tamamına komple sürüldüğünü gösteren görüntüler gösterildiği, ve bu görüntünün ticari amaçlı olduğu ve yanlış olduğu bilinmeli.

Dişi temizlemede fırçanın macundan daha önemli olduğu bilinmelidir. Macunun içindeki maddenin ikinci sırada olduğu, dişler için önemli olanın mekanik temizlik olduğu bir gerçektir.

Macunun içinde deterjan türüvi maddeler mevcut. Bu köpürmesi ve ağzın her yerine yayılması içindir. Dolayısıyla bir fırçanın tamamına macun sıkarsanız çok fazla vücuda temas ettirmiş olursunuz. Doğru olanı yarım leblebi kadar macunu fırçaya sıkıp o macunu da ağzınıza yayıp dişlerinizi öyle fırçalanmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Corona'ya Karşı Alınabilecek Önlemler başlıklı makalemizde corona belirtileri nelerdir, corona için önlemler ve corona türkiyeye geldi mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın