Bebekten 40 Adet Böbrek Taşı Alındı

Kendisi dünyaya gözlerini açalı henüz 7 ay olsa da böbrek taşları bir yetişkin gibi onu dayanılmaz ağrılara itiyordu. Bebeklerinin huysuzluğuna, ağlamalarına çare olamayan Siirt’te yaşayan aile idrarda renk değişikliği de olunca sonunda hastaneye başvurdu ve şoke oldular.

Bebeklerde Böbrek Taşı
Ailenin 7 aylık minik kızları kapalı ameliyata alındı ve tam 40 adet minik böbrek taşı alındı. Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleşen ameliyattan sonra doktor bazı açıklamalarda bulundu. Taşları analiz için Maden Tetkik Enstitüsüne gönderdiklerini ve çıkacak sonuca göre tedaviye başlayacaklarını ifade etti.

En çok Doğu Anadoluda
Bu rahatsızlığın yetişkin hastalığı olarak bilindiğine fakat tüm yaş gruplarında görülebildiğine işaret eden doktoru, Türkiye’de böbrek taşı rahatsızlığına en sık Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde rastlandığını aktardı.

Bir önceki yazımız olan Armine Harutyunyan Kimdir? başlıklı makalemizde Armine Harutyunyan instagram hesabı, Armine Harutyunyan kaç yaşında ve Armine Harutyunyan kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın